מדריך השכרת רכב בחו"ל

חושבים לשכור רכב במסגרת עבודה בחו”ל? להלן מידע שימושי וחיוני

רוצה שנעזור לך למצוא עבודה במהירות? השאר פרטים עוד היום!צעירים רבים אשר טסים לעבוד בחו”ל בוחרים לעיתים לשכור רכב לצורך טיול או לשימוש היום-יומי שלהם. בעת השכרת רכב בחו”ל חשוב לבחון לעומק מספר דברים, ולבחור חברת השכרת רכב אמינה ומקצועית, עם שירות ברמה גבוהה. להלן מדריך מקוצר שיעזור לכם להשכיר רכב בחו”ל.

איפה משכירים רכב בחו”ל

מרבית חברות השכרת רכב נמצאות בערים הגדולות. בערים אלו ממוקמים משרדיהן ושם ניתן לבחור את הרכב שבו מעוניינים, לחתום על העסקה ולצאת לדרך. אולם, כדי לחסוך בזמן ולהימנע גם מהכניסה אל העיר (הכרוכה לעיתים בפקקים ארוכים), אפשר לבצע את ההליך כולו כבר בשדה התעופה. כדאי ליצור קשר עם חברת השכרת הרכב לפני הנסיעה, לבחור את הרכב שבו מעוניינים, ולקבל אותו לאחר הנחיתה, בשדה התעופה. באותו המקום ניתן גם להחזיר את הרכב, לפני החזרה לארץ ולחסוך כאב ראש.

איזה רכב להשכיר

לפני שאתם בוחרים את הרכב, הגדירו תחילה את הצרכים שלכם. לשם מה אתם צריכים את הרכב. האם אתם מתכננים לנסוע אתו בעיקר בדרכים בין-עירוניות? באזורים הפתוחים? האם אתם מתכננים לנסוע אתו לא מעט בכל יום או אולי לנסוע אתו מעט? האם מדובר בנסיעה של משפחה עם ילדים או צעירים או בודדים? אם כן, תמצאו כיום סוגים שונים של רכבים, המספקים מענה לצרכים שונים. ישנם רכבים קומפקטיים, המתאימים בעיקר לבודדים וישנם גם רכבים משפחתיים. ישנם רכבים חזקים המתאימים לנסיעות ממושכות וגם לנסיעות שטח, וישנם רכבים המתאימים לנסיעות קצרות ועירוניות בעיקר. ישנם רכבים עם תא מטען גדול מאד ורכבים עם תא מטען קטנטן. האפשרויות הן רבות, וחשוב לבחון אותן לפני הזמנת הרכב.

רישיון נהיגה ומסמכים נדרשים

הקפידו להכין מראש את כל המסמכים הנדרשים לכם לנהיגה בחו”ל. חשוב שיהיה ברשותכם כמובן רישיון הנהיגה הישראלי שלכם, שתקף במדינות רבות בעולם, ובמידת הצורך גם רישיון נהיגה בינלאומי, התקף לתקופה של שנה מרגע הוצאתו. בדקו מראש מול חברת השכרת הרכבים האם יש צורך ביעד שאליו אתם נוסעים ברישיון נהיגה כזה, ובמידת הצורך פנו לסניף ממסי לצורך הוצאתו לפני הנסיעה שלכם לחו”ל. בכל מקרה, קחו אתכם גם את רישיון הנהיגה הישראלי שלכם, צלמו אותו ושמרו עותק שלו באחד התיקים.

הגבלות גיל

אם אתם בגילאי 25 עד-70 אתם יכולים לדלג לפסקה הבאה, אבל אם אתם נופלים מחוץ לטווח גילאים זה, שנת הלידה שלכם עלולה להוות מכשול בדלפק השכרת הרכב. מידע זה כנראה לא ממש מפתיע את הנהגים הצעירים, כי חברות רבות מסרבות כבר כמה שנים להשכיר רכב לכל מי שהוא מתחת לגיל 25 שנה. אך דווקא בשטח זה יש חדשות טובות. חברות רב לאומיות רבות הפחיתו את גיל הנהיגה המינימאלי להשכרת רכב ל-21. יחד עם זאת, רוב החברות גובות תשלום יומי נוסף לשוכרים שגילם בין 21 ו-24 והמחיר הוא בערך 25 דולר ליום, תלוי בחברת ההשכרה ובמיקום. לפעמים העלות יכולה להיות גם גבוהה יותר. לדוגמה, השוואה בין ניו יורק למישיגן בארצות הברית, מעלה כי בשתי המדינות קיים חוק שמחייב את החברות להשכיר רכב לכל אדם שגילו מעל 18. אבל בניו יורק, ההיטל שבו מחויב כל מי שהוא מתחת לגיל 25 יכול להגיע עד ל-100 דולר ליום.

יש כמה חברות שהחליטו לוותר על ההיטלים לצעירים אם ההזמנה נעשית דרך חשבון של חברה. לכן, כדאי לעשות סקר שוק ולמצוא את חברת ההשכרה שמציעה לכם את ההצעה הטובה ביותר. חוקי ארה”ב אינם דומים לשאר העולם, ויש מדינות שבהן חברות ההשכרה אינן מטילות כלל היטלים שקשורים לגיל השוכר. אבל בדרך כזו או אחרת, הדבר בא לידי ביטוי בעלות הפוליסות שחברות הביטוח מוכרות לנהגים הצעירים.

הגבלת הגיל לא חלה רק על צעירים אלא גם על המבוגרים. אף על פי שבארה”ב הנושא אינו בעייתי במיוחד, בכל זאת יש מדינות שבהן מעל לגיל 70 קיימת בעיה, לאו דווקא מול חברות ההשכרה, אלא מול חברות הביטוח. בנושא זה אין עקביות, אבל רצוי שכל מי שעבר את גיל 70 ישאל ויברר נושא זה לפני ההשכרה.

היסטורית נהיגה

הפתעה נוספת שאתם עלולים לגלות בדלפק השכרת רכב בחו”ל היא שחברות רבות בודקות היום את היסטוריית הנהיגה של כל מי שמבקש לשכור רכב. יתכן שאתם לא מודעים לכך, אבל כאשר אתם מוסרים את רישיון הנהיגה שלכם לחברות ההשכרה, הן יחפשו ויגלו עליכם דברים ברשת האינטרנט.

חשוב גם לדעת שאם יותר מנהג אחד אמור לנהוג ברכב השכור, רוב החברות ייגבו 8$ עד 12$ נוספים לכל יום השכרה עבור כל נהג נוסף.

לפני שעולים על ההגה

לאחר שקיבלתם את הרכב מחברת השכרת הרכבים בצעו בדיקה מקדימה של הרכב לפני שאתם יוצאים לרכב. בדרך כלל, נציג מטעמה של חברת ההשכרה יבדוק את הרכב ויסמן על טופס מיוחד את הנזקים או הפגמים הקיימים בו. אם אתם מגלים אחד כזה שלא סומן צלמו אותו במצלמה שלכם או באמצעות הטלפון הנייד כהוכחה שהיה שם עוד לפני שיצאתם לדרככם. יידעו בכך את חברת השכרת הרכב, כדי שלא תחויבו בתיקונו עם החזרתו.

סעו בבטחה ודרך צלחה

שמרו על כל הכללים ביעד שאליו אתם נוסעים. גם אם ביקרתם ביעד הזה בעבר, אל תהיו שאננים. הקפידו לשמור על כל הכללים והימנעו מנהיגה במהירות שאיננה מותרת. הקפידו לחגור חגורות בטיחות במהלך הנסיעה וגם להצטייד בכיסאות בטיחות לילדים במידת הצורך. אם אתם משפחה עם ילדים, תוכלו להזמין רכב מצויד בהתאם, המותאם למשפחה וגם לגיל הנוסעים.

צור קשר עוד היום לקבלת הצעות עבודה משתלמות עבורך!