מה לארוז לעבודה בחו"ל

מה הדברים החשובים שכדאי לקחת איתכם לעבודה בחו”ל – באנו לעשות סדר במזוודה

רוצה שנעזור לך למצוא עבודה במהירות? השאר פרטים עוד היום!אז החלטתם לטוס לחו”ל כדי למכור בעגלות ולעשות כסף. מה אורזים במזוודה? איך מעבירים את החפצים לבית החדש? האם כדאי להשתמש בשירותי שילוח בינלאומי או שמספיקות כמה מזוודות? אחרי שסגרתם כבר על רילוקיישן לצרכי עבודה, נשאר לכם רק להיפרד מהחברים ומהמשפחה ולהתחיל לארוז. יתכן שקשה לכם להחליט מה לקחת ועל מה לוותר – באנו לעזור לכם לעשות סדר בבלאגן.

האם יש צורך בשירות של שילוח בין-לאומי?

עבור מי שהמושג “שילוח בינלאומי” נשמע זר לגמרי, נסביר מעט. בעזרת הובלה בינלאומית אתם יכולים להעביר את חפציכם לארץ זרה. אם לדוגמה מדובר בחפצים גדולים וכבדים כמו רהיטים, תוכלו להעבירם באמצעות הובלה ימית. מצד שני, להובלה זאת ייקח זמן רב להגיע – לעיתים כמה שבועות – לעומת הובלה אווירית. חשוב לזכור שהתהליך כרוך בשחרור החפצים מן המכס, כולל מילוי טפסים ועוד. חברות שילוח בינלאומי יכולות לטפל בבירוקרטיה הזו עבורכם.

עם זאת, חבר’ה שטסים לעבוד בעגלות לחו”ל הם לרוב צעירים (או צעירים ברוחם), שמעדיפים להיטלטל עם כמה שפחות מזוודות ולקחת עימם מינימום של חפצים (שעליהם נפרט בהמשך). הרבה צעירים גם מגיעים לעבוד למשך תקופת זמן קצרצרה בלבד, של כמה חודשים ,כלומר מיני רילוקיישן (לפני תחילת הלימודים, או בחופשת הסמסטר וכו’).

מסיבה זו, עדיף לשכור דירה מרוהטת ומאובזרת, מאשר להתעסק עם סידורי הובלה ולהעביר את כל הרהיטים והחפצים מהארץ.

מה צריך לארוז לעבודה בחו”ל

מסמכים – בתיק יד שצמוד אליכם במטוס או בתוך מעטפה כדאי להחזיק את כל המסמכים שתידרשו להציג בביקורת דרכונים – דרכון, כרטיסי טיסה וגם ויזה ואשרת עבודה (אם נדרש). בנוסף, אל תשכחו להביא רישיון נהיגה מגנטי בינלאומי, חוזה עבודה, ביטוח נסיעה מתאים ומספרי טלפון חשובים (של המעסיק החדש, של השגרירות הישראלית במקום ושל סוכן הביטוח שלכם).

תקשורת – אם אתם טסים לעבוד באירופה, רכשו טלפון נייד שהוא “פתוח”, שאפשר לשים בו כרטיס סים מקומי. לעומת זאת, אם אתם טסים לארה”ב, רכשו כרטיס חיוג ייעודי או פלאפון מקומי, שיאפשר לכם לחייג שיחות מקומיות במחיר נמוך. עבור טלפונים סלולאריים – קחו עימכם מתאם שקע, מטען, כרטיס סים בינלאומי וטלפונים של חברת השירות. אם יש לכם הסדר חיוג מחו”ל – קחו עימכם כרטיס חיוג/קוד גישה והסבר איך לחייג. כדאי מאוד לקחת עימכם מחשב נייד, שאיתו תוכלו לדבר חינם עם קרובים בארץ, באמצעות סקייפ ואינטרנט אלחוטי.

בגדים – פיג’מות, נעלי בית, כמה זוגות תחתונים וגרביים. בנוסף, כמה סטים של בגדים שיתאימו למזג האוויר בביתכם החדש. חשוב לוודא שהבגדים שאתם מביאים יתאימו לקוד הלבוש במקום וגם לעבודתכם החדשה. בדרך כלל, לא מומלץ להביא יותר מדי בגדים, מכיוון שרוב הסיכויים שלא תצליחו לעמוד בפיתוי ולא לרכוש בגדים במקום החדש, במיוחד לאור העובדה שבהרבה ארצות, במיוחד מעבר לים, המותגים זולים יותר.

מוצרי היגיינה וטיפוח – מברשת ומשחת שיניים, שמפו, קונדישנר, סבון, מברשת שיער, בושם, כלי איפור, תחבושות/טמפונים, סכינים או מכונת גילוח ופן. עבור מכשירים חשמליים יש לקחת מטען ולבדוק האם יש צורך במתאם שקע לחשמל. אם יש צורך, רכשו אותו בארץ מבעוד מועד.

כסף – כדאי להגיע עם לפחות 400$ במזומן או בטרוולר צ’קס – כדי להוכיח בביקורת הדרכונים שאינכם מהווים נטל על המדינה (במידה וישתבשו עניינים). כמובן, כדאי מאוד להגיע עם כרטיס אשראי בינלאומי, שיאפשר לכם לשהות במקום בראש שקט.

אוכל ושתייה – כדאי להביא נס, קפה שחור ובמבה – כי בחו”ל טעמם שונה.

וכמובן, אל תשכחו לקחת תמונות של המשפחה ומצלמה טובה, כדי לתעד זיכרונות מהחווייה. טיסה נעימה!

צור קשר עוד היום לקבלת הצעות עבודה משתלמות עבורך!